
- Denne begivenhed er allerede afholdt.
AI for nybegyndere med Jens Elung Jensen

Kom med på rejsen, og lær om hvordan din hverdag kan blive betydeligt lettere med AI værktøjet, Microsoft Copilot.
Denne workshop er for nybegyndere – dig der ikke har haft fingrene i AI før, og som er nysgerrig på at komme i gang.
Vi står overfor en digital revolution, og vi har kun lige set begyndelsen af den forandring som AI vil medføre i vores hverdag.
Kunne du tænke dig at få din PC til at skrive undertekster og lave referater af dine teams-møder? Hvad med at få den til at lave en opsummering af de vigtigste pointer i en pdf-fil på mange sider? Mulighederne er mange, og du vil opleve, at opgaver du før har brugt lang tid på vil kunne løses bedre og mere effektivt ved hjælp af AI.
Jens Elung Jensen fra Erhvervshus Nordjylland har tilrettelagt en workshop, hvor du vil opleve praktiske eksempler på, hvordan AI vil ændre den måde, vi har arbejdet på tidligere. I løbet af workshoppen får du mulighed for selv at arbejde med Microsoft Copilot, hvis du medbringer din computer.
Det bliver en lærerig workshop, som opdaterer din viden og dine færdigheder. Du kan godt glæde dig, for det bliver både spændende og underholdende.
